Everesta, s.r.o.

Banka bratří Jedličků vstupuje do konkurzu

Finanz krise

Věřitelská krize, která započala v České republice, už má tragické dopady po celém světě. Zejména v zemích, jejichž trhy jsou na českém průmyslu a bankovnictví existenčně závislé, k nimž se řadí zejména největší světoví dovozci automobilů a knedlíků Německo, Jižní Korea, Mexiko, Francie, Afghánistán, Egypt a USA.

S očekáváným vstupem druhé největší české banky bratří Jedličků do konkurzního řízení také klesá kurz koruny. Včera se prodávala jen za 118 dolarů nebo za 102 eura, což jsou nejnižší hodnoty za poslední dva roky. Podle tiskového prohlášení Jedlibanky uvažuje o zakoupení firmy (její cena se odhaduje na 2,3 bilióny českých korun) stát. „Na jednání s ministrem Janotou byla zmíněna i možnost využití takzvaných zlatých rezerv ze šedesátých let,“ uvedl jeden ze společníků Jedlibanky, Petr Jedlička. Takzvané zlaté rezervy byly vytvořeny v letech 1961 – 1975, kdy SSSR splácel do naší pokladny svůj dluh z období druhé světové války.

Protože české státní investice jsou dlouhodobě důvěryhodnými ekonomickými tahy, dá se očekávat, že současná finanční krize bude znovu úspěšně překonána. Zdali zbankrotuje některý ze států druhého světa, ovšem není podle analytiků zatím předvídatelné. Vedoucí Mezinárodního institutu pro finančně-společenskou analýzu světové populace Jan Novák věří, že se nebude opakovat tři roky stará situace: „Převzetí a ekonomická resuscitace Ruska nebyla pro Českou republiku, ani pro celou Organizaci spojených národů krokem nijak snadným, ani výhodným. Doufám proto, že se podaří ohrožené státní ekonomiky Německa a Číny udržet nad hranicí bankrotu.“

K tomuto přání se připojuje i naše redakce: Hodně štěstí a rozumu!
Nebojte, jsme připraveni Vám pomoci.

Komentáře

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

CAPTCHA
Toto je ochrana před spamem. Doplňte prosím výsledek.
4 + 9 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.
By submitting this form, you accept the Mollom privacy policy.