Everesta, s.r.o.

Publicistické i odborné komentáře k tématu měsíce i dění kolem nás

Manipulativní technika útok - ústup

Radomil_Babek_bloguje

Snaha či úsilí využívat nebo ovládat druhé se nazývá manipulace. Tomu, kdo se snaží manipulovat svým okolím, se říká manipulátor. To jsou obecně známá fakta.

Finanční analýza podniku - nejen vzorce

Finance podniku

Alespoň základní finanční gramotnost potřebuje dnes každý, kdo chce žít v reálném světě. Ještě o něco dál se potřebují dostat lidé, kteří chtějí řídit firmy nebo zásadním způsobem zasahovat do jejich chodu. Přitom zdaleka ne všichni mají ekonomické vzdělání, někteří z nich jsou vyloženě humanitními typy.

Manažerské trendy roku 2011

Moderní metody managementu

Víte, co je moderní recept na úspěch? Dbát na firemní kulturu, být flexibilní a inovovat.

Jaké byly v roce 2011 nejpoužívanější metody řízení? Jaké jsou vlastně trendy moderního managementu. Možná budete překvapeni, ale nic nového pod sluncem - manažeři se drží osvědčených metod.

Dobré výběrové řízení může ušetřit peníze i čas

Homo grantus Mgr. Ladislav Buček 2

Jak ušetřit, to je to oč tu běží.

Úspory jsou jedním ze základních problémů, který manažery trápí. Zároveň řeší dilema, jak těmito úsporami nepodvázat inovace ve firmě, motivaci lidí a růstový potenciál.

Negativní efekty klasických škrtů:

- škrty v marketingu -> nikdo se o nás nedozví
- škrty ve vzdělávání -> nemáme kvalitní personál

Beseda na téma Muži v krizi

Půllitry

Sport spojuje muže různých generací i životních zkušeností. O ženách ale víme všichni dost. Po tréninku jsme rozpoutali debatu.

Co říkáte tomu, že jsou muži v krizi? Že sociální role muže je ztracená....

Nikdo nic neříká.

Jakto že nic nevíte, vždyť se o tom všude píše, že nevíme, co si máme počít!

Fakt? Já jsem to doteď neslyšel.

Pár slov o stresu

výkřik

V těžko proniknutelných houštinách internetu lze najít o stresu leccos zajímavého. Když napíšete slovo „stress“ do googlu, nabídne se vám 134 milionů odkazů. Pokud zrovna nepíšete disertační práci na toto téma, nezbývá než se rozhodnout pro nějaký odkaz, kliknout na něj a vybrat z toho ve stručnosti cosi zajímavého. Vybrali jsme pár užitečných informací z www.management.about.com

Víc hlav a klobouků víc ví

šest klobouků

Mírně upravené úsloví v nadpise napovídá, že se náš medailonek bude týkat Edwarda de Bona. Jméno známého tvůrce teorie nebo spíš metody šesti klobouků zná už dnes hodně lidí. Více než jemu samotnému se budeme věnovat jeho kloboukům.

Jak vypadá inovativní firma

Balonky promo

Proč některé společnosti hýří novými nápady a jinde všechno zůstává roky stejné? Co může firma v současné době udělat pro zvýšení své inovační schopnosti? Na tyto otázky se rozhodl hledat odpověď Adam Novák ve své diplomové práci.

Radši dotace získat, nebo administrovat?

Seminar - ilustracni

Ve středu 2. 12. 2009 proběhl pod patronací Ministerstva práce a sociálních věcí odborný seminář pro příjemce výzvy č. 23, 33 a 35. Zúčastnilo se ho několik desítek lidí z různých firem ze všech koutů České republiky a konzultantky a konzultanti společnosti ECS Eurofinance byli při tom.

Stroj času

znak československa

Pojďme si udělat krátký výlet do historie našeho významného dne. Možná Vás překvapí, co vše se tento den událo.

Je 28. říjen 1492 a Kolumbovy karavely přistávají na Kubě.

Je 28. říjen 1628, obránci hugenotské pevnosti La Rochelle se vzdávají. Vojska francouzského krále obsazují tuto protestantskou baštu a kardinál Richelieu se tak zbavuje hugenotské hrozby.