Everesta, s.r.o.

Víte jak funguje klimatizace a chlazení?

Princip klimatizace - Bleteam

PR ČLÁNEK
-
Klimatizace je dnes jednou z běžných součástí našeho života, které si již vůbec neuvědomujeme. Kolikrát o její existenci v místnosti ani nevíme. Jak ale vlastně funguje a kdo ji vymyslel?

CO JE TO KLIMATIZACE?

Finanční analýza podniku - nejen vzorce

Finance podniku

Alespoň základní finanční gramotnost potřebuje dnes každý, kdo chce žít v reálném světě. Ještě o něco dál se potřebují dostat lidé, kteří chtějí řídit firmy nebo zásadním způsobem zasahovat do jejich chodu. Přitom zdaleka ne všichni mají ekonomické vzdělání, někteří z nich jsou vyloženě humanitními typy.

Vratné lahve – film jen jako plakátovací plocha

RB píše nově svůj blog na iDnes.

Manažerské trendy roku 2011

Moderní metody managementu

Víte, co je moderní recept na úspěch? Dbát na firemní kulturu, být flexibilní a inovovat.

Jaké byly v roce 2011 nejpoužívanější metody řízení? Jaké jsou vlastně trendy moderního managementu. Možná budete překvapeni, ale nic nového pod sluncem - manažeři se drží osvědčených metod.

Dobré výběrové řízení může ušetřit peníze i čas

Homo grantus Mgr. Ladislav Buček 2

Jak ušetřit, to je to oč tu běží.

Úspory jsou jedním ze základních problémů, který manažery trápí. Zároveň řeší dilema, jak těmito úsporami nepodvázat inovace ve firmě, motivaci lidí a růstový potenciál.

Negativní efekty klasických škrtů:

- škrty v marketingu -> nikdo se o nás nedozví
- škrty ve vzdělávání -> nemáme kvalitní personál

Bosston žije?

Bosston žije v Everestě

Je tomu již více než rok, co Bosston přestal vydávat nové články. Je tomu již více než rok, kdy se jeho chlebodárkyně Edconsia přejmenovala na Everestu a začala novou éru svého bytí.

Umění slovní sebeobrany

Jistě všichni znáte ten okamžik, kdy jste měli říct něco řízného, určitého, vtipného nebo odzbrojujícího, místo toho ale stojíte s otevřenou pusou a nejste schopni slova, popřípadě už se stydíte za nepovedenou odpověď. Tupé zírání do monitoru, okousané nehty a stále užírající pocit prohry ve vás přetrvává dlouhé hodiny.

Růžový přítel člověka

Růžový papír

Mnoho z vás jistě zažilo tuhle situaci (a pokud ne, určitě si tím taky projdete) – nastoupíte do nové práce a najednou se ocitnete v záplavě různých papírů těch nejzajímavějších barev. Nejenže musíte čelit novému pracovnímu prostředí se všemi jeho nástrahami, ale také se musíte vyrovnat s pořádnou dávkou papírování, které vám ale v důsledku může ušetřit nemalou sumu peněz.

Ženský pohled na muže v krizi

Nevěřím

V mužské besedě se ukázalo, že muži v krizi nejsou. Ženy nacházejí hned čtyři krizové oblasti.

Co se týče mužů v krizi, bádaly jsme (dělám to už měsíc a štve mě to) a vybádaly jsme v různých společenstvích různé věci:

Před školou při kuřpauze

Machos in Hooters

Máte obchodního partnera, který je pořádný chlapák? Sexistické poznámky mu nejsou cizí a ani Vy nejste žádný puritán? Pak ho pozvěte na obchodní schůzku do Hooters v Praze ve Vodičkově ulici. Atmosféra se rychle uvolní a to se potom byznys dělá úplně sám.