Everesta, s.r.o.

O propouštění a outplacementu

Zakladatel krizového managementu

Ian Mitroff

Nebudeme si nic nalhávat, management podléhá módním vlnám. Možná i z toho důvodu ho někteří ani nepovažují za vědu. Management a jeho metody jsou pod výrazným vlivem různých popularizátorů a myslitelů, pro které se často používá krásné slovo – guru. Chtěli bychom Vám některé z těchto guruů (tohle slovo bude oříšek) představit. Ne všichni byli ve svých životech a kariéře úspěšní.

Byli jsme nenasytní

carpe diem

Pokračujeme v rozhovoru s Radomilem Bábkem, ředitelem a majitelem vzdělávací a poradenské společnosti ECS Edconsia.

Jaké to je být nezaměstnaným padesátníkem

Crystalex NB

Oslovili jsme pana Jaroslava Povondru, bývalého zaměstnance společnosti Crystalex v Novém Boru. V lednu byl jedním z několika set zaměstnanců, kteří přišli o práci. A to ve městě, které ze sklářského průmyslu žije. Během několika dnů bylo proto najednou prakticky nemožné sehnat v Novém Boru práci.

Nepropouštějte. Chovejte se hospodárně

RB portret

V minulé části našeho seriálu jsme se bavili o hospodářské krizi a jejích dopadech na podniky.
Pokračujeme v rozhovoru s Radomilem Bábkem, ředitelem a majitelem vzdělávací a poradenské společnosti ECS Edconsia. Tentokrát nám prozradí, jak se s kritickou situací co nejlépe vypořádat v praxi.

Balada o skláři Alfonsovi

propustit 3

Znáte slovo, které by si připustilo k tělu víc předpon než…?

I rozmrzelý foukač skla, jenž si byl právě nucen připustit, že je propuštěn, je svolný krutému šéfovi redukční hřích poněkud odpustit, je-li vpuštěn do rodinného hnízda růžolící chotí s rozpuštěnými kadeřemi a úsměvem na líci.

Nezaměstnanost v ČR

Prognóza nezaměstnanosti podle Patria

Pro měsíc září jsme zvolili jako téma propouštění a s ním související krizový management. Ačkoli se zdá, že krize už je pomalu na ústupu, rozhodně není všemu konec. Odborníci také varují před dalším propadem především automobilového průmyslu. Jedním z řešení krizové situace podniku je právě propouštění.

Jak úspěšně vyjít z krize

rb_mentor.jpg

Přinášíme Vám krátký seriál o dopadech hospodářské krize a o tom, jakými způsoby se s nimi nejlépe vyrovnat. Dnes se budeme věnovat krizi obecněji. Příště přijdou recepty, a rady, jak ji překonat.

Na otázky nám odpovídal Radomil Bábek, ředitel a majitel vzdělávací a poradenské společnosti ECS Edconsia.