Everesta, s.r.o.

Grüss Gott aneb okénko od sousedů

rakousko

Vyjede-li si našinec za jižní hranice, dostihne ho patrně dřív nebo později jedna nevyhnutelná otázka: Jsem v cizině?

Nejprve cestou do obchodu, míjeje výstavu skla Kolarz, Buchhandlung Kopecky a galerii Smutny a pak taky ve výtahu značky Vošicky.

Potom přijde na to, že si nemusí lámat jazyk na německé napodobenině R, pRotože Rakušan se s tím taky nepRdí.

Žiju, abych odpočíval / Odpočívám, abych žil?

odpočinek

Kalokagathia – hledání souladu duševních a tělesných sil a jeho dosažení - ideál starého Říma.
Následuj instinkt, na dvě stě procent, nevaž se odvaž se, mladá a krásná, štíhlá a dokonalá, víc a nejvíc, super extra nejkrémovější – ideál dneška.

Beru dovču právně správně?

Dovča paragrafy 2

Základní zákonem stanovená pravidla pro čerpání dovolené jsou celkem jasná, stanovuje je Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce ve své deváté části. Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, minimum je 4 týdny, pokud pilně pracujete celý rok, a stanovená poměrná část, pokud pracujete méně.

Léto - zastavit provoz nebo shánět brigádníky?

Přijmeme brigádníka

Převážná většina zaměstnanců se snaží svoji dovolenou vybrat v teplých letních měsících. Mnoho podniků tak musí v důsledku letních dovolených řešit tento sezónní výpadek pracovních sil. Nabízí se jednoduché řešení – jako dočasnou náhradu za stálé zaměstnance přijmout na léto brigádníky. Obvykle tedy studenty, kteří mají prázdniny a rádi si přivydělají.

Tipy na čtení - dovolená

Tipy na čtení

Snad všichni víme, co máme číst, když budeme hledat dovolenou. Co ale prostudovat, když chceme zjistit, jak správně relaxovat, jaké nástroje je vhodné zaměstnancům poskytnout, aby se v práci cítili dobře a nebyli přepracovaní, jak harmonizovat pracovní a rodinný život? Odpovědi na tyto otázky přinášejí například následující knihy.

Aktivní sebeřízení
Klaus Bischof, Anita Bischof

Volný čas je věda

jin a jang

V květnu jsme se rozhodli zvolit jako téma měsíce dovolenou. Většina personalistů, manažerů a kancelářských myší obecně si vybírá dovolenou právě v létě. A proto chceme své čtenáře na toto období náležitě připravit. O čem však psát, jestliže nechceme vydávat pouze tipy na různé způsoby, jak trávit dovolenou?

Ideální dovolená? Jasná!

Foto dovča

Vyrazil jsem do obchodního centra udělat anketu o nejpříjemnější dovolené. A zahrál jsem si takovou hru - chtěl jsem sehnat zástupce různých názorových proudů od vysokohorských dobyvatelů po přímořské povalovače. Nebylo to ani moc těžké, vlastně už když jsem se k někomu blížil, tušil jsem, co mi na úvodní otázku odpoví.