Everesta, s.r.o.

firemní vzdělávání, vzdělávání manažerů, učení

Pouze každého dvacátého zaměstnance opravdu potřebujete

pět procent zaměstnanců

Často se dnes setkáváme s názorem, že během krize je lepší zaměstnance nepropouštět a raději jim např. zkrátit pracovní úvazek nebo zkrátit pracovní týden. Protipólem k tomuto pohledu mnohých personalistů a manažerů je zajímavé číslo, které zveřejnil australský magazín HR Leader. Podle něj je pouze 5% zaměstnanců skutečně nezbytných pro přežití firmy.

Poučení z Velké hospodářské krize třicátých let

Poučme se z krize

Inovace, brzké snižování nákladů a investice do výzkumu a vývoje. To jsou tři společné firemní strategie, které aplikovaly společnosti během tzv. Velké hospodářské krize ve 30. letech. Od těchto firem se můžeme poučit i dnes.

Tip pro HR – v době krize si hýčkejte ty nejlepší

ti nejtalentovanější potřebují péči

HR manažeři mohou hrát klíčovou roli při usnadňování nezbytných změn a akcí, které mohou vyvést organizace z recese. To je hlavní myšlenka tzv. Hewitt reportu. Tento dokument, celým názvem „HR’s Ten Point Plan in Response to the Economic Crisis“, říká, že v recesi je důležité věnovat pozornost talentu a jeho rozvíjení.

Vysněná manažerská akademie

snova_akademie.jpg

Zdál se mi sen.

Tipy na čtení - vzdělávání

Tipy na čtení

Co si přečíst o vzdělávání? Vzdělávání a rozvoje zaměstnanců se dotýká téměř každá publikace, která se věnuje řízení lidí. Ale rozhodně nestačí spokojit se pouze s manažerskými příručkami, kterých je všude plno. Oblast osobnostního rozvoje stejně jako management samotný má hluboký přesah do psychologie a proto není radno zůstávat pouze na povrchu.

Vzdělávání manažerů

vzdělávání manažerů

Na tomto místě bývá obvykle krátké uvedení do teorie tématu měsíce. O vzdělávání ve firmách by se toho dalo napsat mnoho a to i z čistě teoretického pohledu. Na úvod k této problematice bychom se proto chtěli věnovat pouze jedné oblasti. Zajímavým specifikem ve firemním vzdělávání je totiž vzdělávání vedoucích pracovníků.